Kubek niekapek – jak wybrać, który najlepszy?

Bardzo przydatnym gadżetem jest kubek niekapek. Dziecko może szybciej nauczyć się dzięki niemu samodzielnie pić. Po przechyleniu, jego zawartość nie wyleje się. Dopiero, gdy dziecko pociągnie za „smoczek” jego zawartość wypłynie. Dzięki temu maluch nie będzie miał żadnych problemów z jego obsługą. Niekapki produkowane są z twardym lub miękkim ustnikiem. Ilość dostępnych modeli jest tak duża, że nie sposób nawet tego policzyć.

Dostępnych jest wiele rodzajów kubków niekapków. Jednym z nich jest kubek Medela. Posiada specyficzny kształt, dzięki któremu maluch może pić w pozycji półleżącej. Świetnie sprawdza się w przypadku mam karmiących piersią, które potrzebują takiego rozwiązania jedynie w sytuacjach awaryjnych, gdy nie mogą korzystać z mleka znajdującego się w ich piersiach. Kubek można stosować już u kilkutygodniowych dzieci.

Kubek treningowy jest kubkiem, który kapie. Doskonale sprawdzają się do tego, aby pokazać maluchowi, jakie jest ich działanie. Można je stosować u dzieci, które mają już 6 miesięcy.

Kubek niekapek Doidy z osłonką to już pełnoprawny kubek niekapek. Higieniczna osłonka na ustniku zapobiegnie zbieraniu się na nim zarazków, szczególnie podczas spaceru. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu kubki są nieco cięższe niż inne modele. Trudniej się je również myje, ponieważ posiadają niestandardową konstrukcję. Trzeba jednak pamiętać, że są higienicznym rozwiązaniem, czyli bardzo bezpiecznym dla dziecka.

Kubki niekapki z miękkim ustnikiem są najlepszym wyborem na pierwszy kubek dla dziecka. Można je podawać dzieciom od czwartego miesiąca życia. Miękki ustnik sprawi, że maluszek nie odczuje różnicy między nim a butelką. Dzięki temu, będzie chciał z takiego rozwiązania korzystać. Trzeba zwrócić uwagę, czy kubek posiada zakręcaną pokrywkę. Jeżeli tak, to jest to wybór, na który powinniśmy się zdecydować.

Jak widać, wybór kubków jest bardzo duży. W związku z tym, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka, co sprawi, że maluch nauczy się szybko pić samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *