Sklepy z laptopami to nie tylko komputery to także akcesoria do laptopa.

 

Większość internetowych sklepów, komputerowych w których możemy kupić nowego, wymarzonego laptopa oferuje znacznie więcej niż sprzedaż samych komputerów przenośnych. Warto o tym pamiętać, gdy składamy zamówienie lub odwiedzamy daną placówkę. Wydanie dodatkowych kilkudziesięciu złotych może znacznie poprawić komfort użytkowania. Na jaki cel powinniśmy przeznaczyć dodatkową kwotę?

 

O jakich akcesoriach do laptopa warto myśleć ?

1. Mysz komputerowa. To najbardziej oczywisty zakup. Z jakiegoś powodu producenci laptopów zwykle nie dodają „gryzonia” do podstawowego wyposażenia, więc braki te musimy nadrobić sami. Poza zwykłymi myszami, w sprzedaży dostępne są również ciekawsze rozwiązania, jak mysz dla graczy – wyposażona w dodatkowe przyciski lub rolki, albo mysz dostosowana do profilu dłoni. Jeśli nie masz doświadczenia w użytkowaniu laptopa i zakładasz, że wystarczy Ci sam touchpad, wiedz, że po paru dniach zmienisz zdanie. Dlatego warto pomyśleć o myszy już w momencie kupowania notebooka.

Sklepy z akcesoriami komputerowymi

2. Torba lub plecak do laptopa . Wraz ze sprzętem komputerowym, sklepy z laptopami oferują również futerały, plecaki i torby, które są pomocne w transporcie notebooka. Najpopularniejsze są torby na pasku zakładanym na ramię. To wygodne rozwiązanie podczas spaceru. Jeśli jednak wolisz podróżować na dwóch kółkach, lepszym wyjściem będzie kupno plecaka. Poza tradycyjnymi akcesoriami tego typu, w sklepach znajdziesz również torby i plecaki z dodatkowymi wzmocnieniami – idealne, by uchronić laptop przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi.

3. Dodatkowa bateria. W zależności od wybranego modelu laptopa i sposobu użytkowania urządzenia, notebook na baterii może wytrzymać zwykle od 1,5 – 3 godzin. A co jeśli jesteśmy w podróży, która trwa dłużej i nie mamy gdzie podłączyć urządzenia? Dlaczego by nie mieć w zanadrzu drugiej, w pełni naładowanej baterii? Wybierając dodatkowy zasilacz pamiętaj, by kupić taki, który jest dedykowany do Twojego modelu laptopa. Pozostałe baterie mogą po prostu nie pasować lub – co gorsza – dostarczać prąd o zbyt wysokim napięciu i uszkodzić komputer. Innym rozwiązaniem jest przenośny zewnętrzny akumulator, który podłączamy przez gniazdo ładowarki

4. Joystick lub gamepad. To akcesoria, o których nie trzeba przypominać graczom. W niektórych grach, mimo że są one dostosowane do komputerów, wygodniej steruje się kontrolerami typowymi dla konsol. Joystick lub pad to również dobre uzupełnienie zestawu komputerowego, jeśli laptop ma być prezentem dla osoby uwielbiającej gry.

5. Dodatkowy RAM lub zmiana dysku twardego. W momencie zakupu laptopa warto pomyśleć również o wzmocnieniu sprzętu. Niektóre sklepy z laptopami oferują możliwość dołożenia pamięci operacyjnej lub wymianę dysku twardego na większy albo szybszy (wykonany w nowej technologii SSD).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *